Slevy a výhody pro rodiny s dětmi
Už máte svůj Rodinný pas?
Family
Nejčastější dotazy

Pro zájemce o kartu Rodinný pas

 

Je registrace do projektu finančně zpoplatněná?

Registrace je ZDARMA a veškeré náklady s vystavením karet a tiskovin jsou hrazeny krajem.

 

Kdo může být držitelem karty Rodinný pas?

Držiteli jsou dospělé osoby (rodiče, rodič samoživitel, partneři s dětmi nebo osoby mající dítě v péči). Při uplatnění slevy musí být přítomen vždy alespoň jeden držitel karty (dospělá osoba) s platnou kartou Rodinný pas. V opačném případě není poskytovatel povinen slevu poskytnout.

 

Musí rodina u registrace uvádět dva rodiče? 

Nemusí. Registrovat se jako rodina mohou i nesezdaní partneři, samoživitelé, osoby mající dítě v péči apod. Zaregistrují-li se dva rodiče (partneři), rodina obdrží dvě čísla virtuálních karet Rodinný pas. Zaregistruje-li se pouze jeden rodič, obdrží rodina jedno číslo virtuální karty Rodinný pas. 

 

Mohou se do projektu zaregistrovat i prarodiče?

Bohužel toto není možné, pokud prarodiče nejsou soudem určení zákonní zástupci. Projekt je určen pro rodiny s dětmi do 18 let, tedy rodičům a jejich dětem do 18 let. Držiteli karty mohou být pouze rodiče, nikoli prarodiče.

 

Může se zaregistrovat i rodina z jiného kraje?

Ano, ale! Rodinné pasy jsou aktivitou Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina, Olomouckého, Pardubického, Královéhradeckého, Ústeckého, Moravskoslezského, Jihočeského, Středočeského a Zlínského kraje. Registrovat se tedy mohou pouze rodiny s trvalým bydlištěm v daných krajích. Karta Rodinný pas pak platí ve všech zapojených krajích.

 

Jak staré děti mohou být uvedeny na kartě?

Na kartě se uvádí pouze rok narození dítěte, resp. jeho koncové dvojčíslí. Projekt je určen pro děti do 18 let. Na kartě mohou být uvedeny všechny děti v rodině do věku 18 let, včetně.

 

Co máme vyplnit při registraci do kolonky jméno rodiny?

Pokud mají všichni členové rodiny stejná příjmení, uvede se toto jméno ve správném tvaru i do jména rodiny, např. Jana Nováková a Daniel Novák – rodina Novákova, Eva Svobodová a Petr Svoboda – rodina Svobodova. Pokud se vyskytují v rodině (u rodičů - partnerů) dvě různá příjmení, uvedou se obě příjmení se spojkou "a", tzn. rodina Novákova a Svobodova.

 

Je pro registraci nutný e-mail?

Ano, e-mail je k registraci nutný! Na uvedený e-mail Vám dojdou čísla virtuálních karet Rodinných pasů a informace ke stažení aplikace. Na uvedený e-mail Vám budou také zasílány tzv. „Čendovinky“ a další aktuality z projektu.

 

Jak dlouho trvá dodání virtuální karty?

Po zaregistrovnání Vám ihned na e-mail dojde potvrzení o registraci s čísly virtuálních karet a s odkazem na stažení mobilní aplikace. V případě, že po přihlášení do aplikace zjistíte, že jste některý údaj uvedli chybně, kontaktujte nás prosím na jihocesky@rodinnepasy.cz. Společně to opravíme. 

 

 

Pro držitele karty Rodinný pas

 

Jak zjistím, kde mohu uplatnit slevy?

Všechny slevy najdete na webových stránkách www.rodinnepasy.cz v sekci Nabídka slev nebo v mobilní aplikaci v záložce Slevy a výhody. Každý poskytovatel je označen samolepkou s logem Rodinné pasy.

 

Jak uplatnit slevy?

U volnočasových aktivit musí být při uplatnění slevy přítomen držitel karty s alespoň jedním dítětem uvedeným na kartě, např. při uplatnění rodinného vstupného. Při běžných spotřebních nákupech stačí pouze držitel karty.

 

Jak dlouhá je platnost vydávaných karet a zapojení do projektu?

Karty Rodinný pas mají platnost do 18 let věku nejmladšího dítěte uvedeného na kartě.

 

Co dělat, když mi končí platnost karty Rodinný pas?

Pokud i nadále splňujete základní podmínky pro zapojení do projektu Rodinný pas (alespoň jedno dítě v rodině a bydliště v zapojeném kraji) , napište nám na e-mail jihocesky@rodinnepasy.cz. My Vaši registraci aktualizujeme.

 

Mám ještě plastovou kartu Rodinný pas, můžu nějak získat kartu virtuální?

Od roku 2024 přešel Jihočeský kraj na virtuální karty Rodinných pasů. Plastové karty se nově registrovaných rodinám nevyrábí. Pokud patříte mezi dříve registrované, obdrželi jste kartu plastovou. Vaše stávající plastové karty jsou stále v platnosti a můžete je nadále používat, navíc si můžete naistalovat mobilní aplikaci a využívat i karty virtuální. Do mobilní aplikace stačí pro přihlášení zadat číslo na Vaší plastové kartě, které najdete v levém spodním rohu.

 

Co dělat při změně údajů?

Pokud u Vás nastane jakákoli změna (např. bydliště, rodinného stavu nebo počtu členů v rodině), dejte nám to, prosím, vědět na e-mail jihocesky@rodinnepasy.cz.  Znovu se neregistrujte, záznam by byl vyhodnocen jako duplicitní a Vaše registrace smazána. 

 

Co dělat při rozvodu/rozchodu partnerů?

Standardně se rozvod rodičů řeší tak, že jeden rodič si nechá stávající registraci, odebere se karta ex partnera. A druhý rodič se nově zaregistruje. V takovém případě se nejedná o duplicitní záznamy.

 

Čendovinky – jak na zrušení zasílání elektronických zpráv?

V případě, že již nechcete dostávat Čendovinky (e-mailové zprávy), stačí, když ve spodní části Čendovinek kliknete na odkaz "odhlásit zde." 

© 2024 Rodinné pasy